Paříž ♥

úvod

Dnes dopoledne jsem se asi po čtrnácti hodinách v autobusu vypotácela na Černý most. Bylo to krásné, ať počasí přálo nebo nepřálo, bylo to krásné. Jsem plná dojmů, nových informací, zážitků a utahaná jako kotě. Nachodili jsme určitě pár desítek kilometrů. Nikdy by mě nenapadlo, že se toho dá stihnout tolik za relativně krátkou dobu. Jako správné děvčátko na výletě do slavné Paříže jsem si přivezla nějaké módní doplňky a víno (sýr jsem si odpustila). Nepřivezla jsem ale ani jednu obligátní Eiffelovku. Ať žijou třídní výlety.

archiv/ 20. září 2011/ metteorwa.blog.cz


První den byl celkem vyčerpávající. Hlavně proto, že jsme celou noc trávili v autobuse (to znamená, že se nikdo nevyspal), a ráno nás hned vyhodili, abychom šli pěkně poznávat a vzdělávat se. Do hotelu jsme se ale vzhledem k následujícím dnům dostali celkem brzy, snad okolo půl sedmé večer. Eiffelova věž je obdivuhodný monument, ale s ohledem na to ostatní, co jsme stihli, mě zas tolik neoslnila. d´Orsay mě nadchlo. Sice jsem chvílemi usínala, ale některé ty impresionistické obrazy byly vážně překrásné. Hlavně Van Gogh (oblíbenec). Konečně jsem viděla jeden z jeho mnoha autoportrétů naživo, i jiné jeho slavné obrazy. Fotit se tam ale nesmělo (myslím) a byla jsem moc unavená.

Invalidovna
Invalidovna
Montmartre
Montmartre
La Défence
La Défence

paris

paris

Invalidovna
Invalidovna

Fontainebleau
Fontainebleau
Fontainebleau
Fontainebleau
Fontainebleau
Fontainebleau
Versailles
Versailles
Versailles
Versailles
Versailles
Versailles
Vítězný oblouk
Vítězný oblouk
Champs-Élysées
Champs-Élysées

paris

paris paris paris


paris

Notre Dame
Notre Dame

paris

Saint Chapelle
Saint Chapelle
Centre Pompidou
Centre Pompidou
Saint Dennis
Saint Dennis
Saint Dennis
Saint Dennis

paris

paris paris paris paris paris


paris

Louvre
Louvre
Louvre
Louvre
Louvre
Louvre

paris paris paris paris paris

Pak uz jsme v La Défense nastoupili do autobusu a vydali jsme se směrem domů. Tématicky nám na cestu domů pustili Amélii z Montmartru. V půlce filmu nám zastavili a ještě nás vyhnali podívat se na korunovační katedrálu v Remeši (jen ten, komu se chtělo, nebylo to povinné) Taková třešnička na dortu nakonec.

Remeš
Remeš

 

archiv/ 9. října 2011/ metteorwa.blog.cz


Paříž po druhé, Tour de France po sté…

 

Tak jsme zpátky. Fotek tentokráte není mnoho. Jsem až překvapená, jak rychle se mi podařilo splnit můj sen se do Paříže zase vrátit, ale ve dvou se to lépe táhne, to ví každej. Chtěla jsem si to tentokrát v klidu užít, a ne se pořád někde honit s foťákem jak tajtrlík a nakonec mít ještě mnoho mnoho nových fotek, jejichž zpracovávání by mi trvalo hodiny a dny a ještě by mnoho a mnoho z nich bylo jistě podobných těm předchozím. Fotila jsem tedy o poznání míň.


Tentokráte jsme se v Paříži zdrželi celý týden. Ráda bych taky uvedla pár praktických informací:
Jeli jsme autobusem Student Agency, cesta pro jednoho tam i zpět vyšla něco málo přes 2700,- kč.
Bydleli jsme v kempu Indigo Paris (Bois de Boulogne), kde nás bydlení na jednu noc pro dvě osoby s malým stanem vyšlo na 20 éček. Samozřejmě se musí počítat s příplatky, pokud si chcete rezervovat místo, potřebujete parkovat s autem, nebo máte gigamegastan. Sanita – i přes to že v referencích na nějakém webu si lidé stěžovali na strašně špinavý hajzly – je aspoň na české poměry naprosto v pořádku, jen trochu zastaralá (jako u nás)…no a co, za tu cenu, v kempu který je nejblíž Paříži ze všech? Nebuďte bláhový! Problém je v tom, že nejhysteričtější stěžující si občané byli Němci, kteří v kempu na sanitách dělali naprosto největší a nejnechutnější bordel. Bohužel, je to tak.
Pardon milé dámy, já taky nejsem zrovna hygienická hysterka a v pokoji mám bordel jak v tanku – a vězte, že fakt nekecám. Ale nechávat v umyvadlech obrovské chomáče vlasů, nebo obaly od vložek, to je fakt nechutný.
Tím jsem chtěla říct, že v kempu, kde jsou lidi prasata (a vždycky se jich najde dost), není možné udržovat 24 hodin sanitu jak ze škatulky. Takže, kdybyste milé dámy nebyly nechutný prasata, nemusíte si pak v referencích stěžovat, že tam byly špinavý hajzly.
Navíc, kemp vede vlastní autobusovou linku, která vás za nějaký ten peníz doveze k nejbližšímu metru v Paříži. Ovšem, pokud chcete ušetřit, klidně takřka do centra dojdete po svých. My jsme například hned první den došli pěšky až do La Défence a zpět. A když skončila Tour de France, kde jsme na závodníky čekali cca 8 hodin na jednom místě, jsme až ze Champs Elysées kolem vítězáku došli taky. Prostě…dá se to, né že ne. Ale jsou to občas štreky.
To byly tedy nějaké ty praktičtější věci. A co jinak nového? No…konečně jsme se dostali na Eiffelovku až na vrchol. Musím říct, že to byla nádhera. Tedy, až na ten výtah. Být úplně nahoře v pletivové „kleci“ mi nevadilo, ale cesta proskleným výtahem s „krásným“ výhledem mě málem porazila, nadělala jsem si do gatí…mám přece jenom trošku závrať no. Taky jsme ochutnali mnoho místních piv, která jsou zde bohužel mnohem dražší, většinou tak 3x, což se dá snadno obhájit tím, že francouzský průměrný plat je skoro třikrát vyšší než u nás. Není se pak čemu divit…
Nu což, byla to krása…a doufám že to nebylo naposled, asi jsme se prostě zamilovala…

100 tour de franceparisparisparisparis

Sacre Coeur
Sacre Coeur

VersaillesSacre Coeuparisparisparisparis

Invalidovna
Invalidovna

archiv/ 29. července 2013/ metteorwa.blog.cz

Paříž je krásná. A do třetice všeho dobrýho což? Uvidíme. Určitě by to chtělo vystřídat roční období.

Pac & Pěstí Metteorwa

Mohlo by se vám také líbit...

One thought on “Paříž ♥

 1. Van Vendy

  20 února, 2016 at 7:01pm

  Takové cestopisné povídání s doprovodem fotek mám ráda, vlastní zkušenosti, vlastní náhled.
  A fotky jsou nádherné, moc se mi líbila ta černobílá verze pohledu na město – v pozadí ryzí moderna, v popředí stará zástavba. Krása. Včetně památek, záběrů na klenbu chrámu, detaily soch. Zaujala mě ta řada lidí, na copak asi čekali?

  • Metteorwa

   21 února, 2016 at 4:38pm

   Děkuji, fronta s pejskem je pod Moulin Rouge 🙂

Your email will not be published. Name and Email fields are required

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..