Aby to nevypadalo, že nic nedělám…

jednoustopou

Včera jsem dostala poslední zkoušku. Velká, velká úleva. Jen mě štve, že skoro nefotím, mám sice vyfocené další dva-tři filmy, ale to ještě potrvá…jako vždy. Ale dá se najít čas. Třeba na web. S blog.cz už to jde do kopru dlouhodobě, další tichá čistka Ak je jen výsměch a tak vůbec.

Má to tady ještě spoustu much, ale plácačku mám. Mateřský blog určitě nebudu mazat, možná ani ne zcela ukončovat. Navíc budu pravděpodobně recyklovat některé články. A to se vyplatí. I přes spoustu nápadů nemám úplně psavou (jako obvykle)…ale, aby to nevypadalo, že nic nedělám…


PÍSMOTVOŘENÍ

Například na písmo jsme si letos konečně zkusili udělat čistě vlastní abecedu.  Zadání bylo naprosto volné – každý si jednoduše mohl udělat písmo jaké chtěl. Já jsem zvolila čistou geometrii a ve výsledku celkem „normálně“ vypadající písmo – až na ty předimenzované rozdíly v proporcích písmen. Hlavně jsem tedy zadání zneužila k doplnění „loga“ které už léta používám. Moje abeceda tedy i přímo z toho loga vychází. Navíc se jedná o věc čistě nápisovou. Rozhodně se nehodí na dlouhé texty. I když vypadá jednoduše, musím si fňuknout, že to žádná prča teda nebyla – u takového typu písma je sebemenší chybička hned vidět.

pismo_2015_mett


VYPÍNAČE

Ani letos se nám nevyhnuly poněkud podivnější úkoly, jako třeba design vypínačů – opět volná ruka ohledně techniky, ale zadání samo o sobě bylo poměrně přesné. Šest vypínačů, šest témat (krajina, figura, písmo, relief, ornament, experiment). Tak jak já to často dělávám, šla jsem poměrně jednoduchou cestou – černobíle a graficky.

 

vypínače

 


– takové záhadně nezáhadné nic –

 


 

JEDNOU STOPOU do Arménie

A na závěr to nejpomazlenější. Sestříhání (v podstatě už jen třídění) cca 500 videí je mnohem větší záhul, než jsem odhadovala. Zdá se, že výsledek bude pod třicet minut…ale určitě nad 15 – 20. Uvidíme co udělají animace a taky jestli nebudu stříhat ještě trošku víc. Práce už mi ale začala jít trochu víc od ruky…vždycky když člověk překoná to počáteční zoufalství, najednou to frčí.

Mám už hotový třeba plakát pojatý piktogramově. Je to ale startovní verze, asi bude potřeba si víc pohrát s proporcema – rozvržení samo o sobě mi vyhovuje a měnit ho nechci, přijde mi nejlogičtější – ale je fakt, že kdyby se ten „logotyp“ dal třeba nahoru, přežiju to.

plakát_JEDNOUSTOPOU

A protože filmeček samozřejmě hotový ještě nemám, udělala jsem trailer…prý je miloučký.

Byla jsem nervní ze spouštění webu, ale jsem nakonec ráda, že jsem si na to dva dny našla. Ještě to bude chtít dost úprav a práce, ale je vážně příjemný se odprostit od vyhaslého blog.cz, který už bohužel dávno ztratil svůj lesk a úroveň. Já jsem teda celkem klesla taky a jak to tak vidím, víc než jeden článek za měsíc nebude. Ale výhodou je, že můžu recyklovat. Muhehe. Nuže, vítejte.

Líbí se Vám  můj nový/rozdělaný web/blog? A ochutnali jste už letošní sníh?

Pac & Pěstí Metteorwa

Mohlo by se vám také líbit...

One thought on “Aby to nevypadalo, že nic nedělám…

 1. Taychi

  19 ledna, 2016 at 10:31pm

  Páni, vypadá to nádherně. A ty vypínače jsou geniální. Hned bych si jeden vzala domů. Takové obyčejné téma a kolik jsi toho vykouzlila. Trailer se mi líbí a těším se na celý film. Hrozně mě láká cestování jinak než přes cestovky atd. Mám zatím malý cíl. Jet stopem s přítelem do Krakova. 🙂 Uvidíme, jestli se zadaří o prázdninách. Nový web se mi líbí, chvíli jsem čuměla, že není za metteorwou také blog.cz, ale… což. Změna je život. A změna z blogu na web je super, pokud blog.cz má ty víš koho. Nebudeme se kvůli němu rozčilovat :-D.

 2. Author

  Metteorwa

  19 ledna, 2016 at 10:43pm

  Děkuju. Mám radost, že jsem se k tomu konečně dokopala, ve skutečnosti doménu parkuju už přes dva roky a hosting jsem jeden rok platila jaksi „na prázdno“. Jen se ještě budu muset poradit o pár drobnostech s ajťákem, protože tu je pár věcí co chci přenastavit a nemůžu přijít na to jak 😀

 3. Em

  20 ledna, 2016 at 1:54pm

  Gratuluju ke spuštění! Vítej ve vlastním světě 😉 Myslím, že na první verzi to vypadá super, závidím ti, že máš vymazlené logo, já furt ne a ne přijít na něco „věčnýho“ a jednoduchýho, čím bych se mohla označovat 🙂

  Ty vypínače jsou fakt boží, taky bych si asi vybrala 🙂

 4. Metteorwa

  21 ledna, 2016 at 2:07pm

  Díkes Em. Nezoufej, logo neni prča. A jediný celkem dobrý, co jsem spáchala, je právě to moje, páč mám k tomu prostě vztah a to se pak dělá holt líp, než logo „pro cizího“.

Your email will not be published. Name and Email fields are required

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..